Šport

Ak sa chcete dostať do formy, jednoručky sú povinnou výbavou

Túžite po dokonalej postave, aké vidíte v módnych časopisoch? Alebo len jednoducho chcete zhodiť nejaké to kilo na vašej váhe? Niekedy sa môže zdať takýto cieľ ako nedosiahnuteľný, no my vás presvedčíme, že tomu tak nie je. Dostať sa do formy vyžaduje iba trochu sebadisciplíny a lepšieho plánovania. A samozrejme pohyb. Pohyb je niečo, čo je pre ľudské telo úplne prirodzené, a preto by sme sa mu rozhodne nemali vyhýbať. Tajomstvo vyformovania postavy však spočíva aj v používaní rôznych pomôcok na cvičenie. Napríklad také jednoručky sú hotovým zázrakom, ktorý vám pomôže splniť si svoj cieľ o krásnej postave doslova za pár týždňov. Tak sa poďme pozrieť, ako s nimi správne cvičiť. 

Jednoručky nie sú určené iba na cvičenie vrchnej časti tela

Jednoručky na cvičenie bicepsu
Chrbát bude vypracovanejší s jednoručkami

Máte pocit, že jednoručky sú určené iba na vyformovanie rúk a ramien? Omyl! Sú totiž veľmi flexibilné, a práve to je ich hlavnou prednosťou. Správnymi cvikmi s jednoručkami dokážete precvičovať nielen bicepsy, ramená a chrbát, ale aj zadok, stehná či brucho. Ide v podstate o malé činky, ktoré je možné uchopiť do jednej ruky. Ich váha je individuálna a niektoré sú vyrobené tak, aby sa dala upravovať podľa potreby prostredníctvom závaží v podobe kruhu. Pre začiatočníkov sa odporúča používanie menších váh. Na váhu pri cvičení je totiž potrebné si zvykať postupne, pretože v opačnom prípade by ste si mohli viac uškodiť ako pomôcť. Nemenej dôležitá je správna technika pri cvičení. Pokiaľ si nie ste istý, či s jednoručkami cvičíte správne, nájdite si trénera, ktorý vám ukáže správnu cestu.

Kde si zaobstarať tie správne jednoručky?

Vy sami najlepšie viete, čo vám vyhovuje. Ak už ste s jednoručkami niekedy v živote cvičili, pravdepodobne viete, či ich držanie bolo pre vás príjemné alebo nie. Rovnako je to aj s váhou. Ten, kto sa chystá si zabezpečiť jednoručky, no ešte nikdy s nimi necvičil, mal by navštíviť kamennú predajňu so športovými potrebami, kde si vyskúša ich držanie i váhu. Na výber jednoručných činiek si dajte naozaj záležať. Ide predsa o nástroj, s ktorým budete pravidelne cvičiť. Všetko, čo potrebujete vedieť o jednoručkách, nájdete na webovej stránke https://inlive.sk/.