Móda a doplnky

Chyby pri kúpe novej sedačky

Kúpa novej sedacej súpravy je často krát zdĺhavým procesom. Je to spôsobené tým, že sa od sedačky očakáva, že bude domácnosti slúžiť niekoľko rokov. Výmena sedačky tiež nie je veľmi jednoduchá. Vymeniť starú za novú však v mnohých prípadoch nie je túžba, ale povinnosť. Aj pri takej činnosti, akou je kúpa novej sedačky sa však dopúšťame viacerých chýb. Ktoré predstavujú tie najčastejšie a akými spôsobmi je možné sa im vyhnúť?

  1. Farba sedačky sa nezhoduje s farbami prostredia, v ktorom sa bude sedačka nachádzať. Výber správnej sedačky je však veľmi dôležitý. Poťahové látky na sedačky sa vyrábajú vo viacerých farbách, rovnako sú tiež zhotovené z viacerých materiálov. Ak nám nejaká sedačka padne do oka, nemali by sme sa do jej kúpy vrhnúť bezhlavo, ale vopred zvážiť všetky klady a zápory, ktoré nám jej kúpa prinesie. Ak sa vám páčia poťahové látky na sedačky vo farbách, ktoré vo vašej obývacej izbe nenájdeme, skôr či neskôr kúpu sedačky v takomto farebnom vyhotovení oľutujete.Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt potahy na sedacku
  2. Veľkosť sedačky nie je zhodná s našimi očakávaniami. Pri výbere veľkosti sedačky je potrebné dbať aj na priestory, v akých sa bude sedačka nachádzať. Priestor sa odporúča vopred premerať. Môže sa stať, že si zadovážime sedačku príliš malú, alebo naopak, príliš veľkú. Rovnako to platí aj v prípade výberu na základe počtu ľudí, koľkých plánujeme na sedačku usadiť. Správna veľkosť sedačky je skutočne dôležitý parameter. Ak sa nesprávne rozhodneme, skôr či neskôr budeme nútení zadovážiť si sedačku takú, ktorá nám bude svojou veľkosťou skutočne vyhovovať.
  3. Sedačky sú veľmi citlivé na vonkajšie podnety. Sem sa zaraďujú napríklad rozliaté tekutiny, chlpy domácich zvierat či priame slnečné žiarenie. Poťahové látky na sedačku sú individuálne a každá spĺňa iné parametre. Niektoré sú citlivejšie na prach, iné zase na tekutiny. Poťahové látky na sedačky si teda vyberajte podľa toho, či sú skutočne praktické.
  4. Poťahové látky na sedačku by mali byť pohodlné. Nekupujte si sedačku takú, ktorá vám nie je na pocit veľmi príjemná. Na sedačke sa nielen sedí, ale aj oddychuje. Ak sa vám nebude materiál, z ktorého je sedačka zhotovená skutočne páčiť, jednoducho si vyberte taký, ktorý vám bude na dotyk pohodlnejší.
  5. Neinvestujte do sedačky príliš málo, ale ani veľa. Hovorí sa, že za kvalitu sa platí. V prípade sedačiek to skutočne platí. Najdrahšie sedačky predstavujú tie, ktoré sú vyrobené z kože. Medzi lacnejšie alternatívy patria sedačky, ktorých poťahy sú zhotovené z textílií. Pred výberom a investovaním do kúpy sedačky si overte všetky možné alternatívy ich kúpy a vyhodnoťte, či neexistuje aj lacnejšie riešenie.