Krása Zdravie

Domáca maska na tvár je lepšia ako tá z obchodu

Masky kupované v obchode obsahujú mnoho látok, ktoré našu pleť len ničia. Oveľa väčší prínos má domáca maska na tvár, v ktorej sú len tie ingrediencie, ktoré naozaj pomáhajú. Bez ohľadu na typ pleti, domáce masky na tvár sú skvelý spôsob, ako si namixovať to, čo naozaj potrebujeme. Prinášame vám hneď dva recepty na jednoduché masky na tvár, ktoré zvládnete pripraviť za niekoľko minút.

Medová domáca maska na tvár

Veľmi jednoduchá maska, ktorá pleť hĺbkovo vyživí a regeneruje. Pre prípravu budete potrebovať med – najlepší je tepelne nespracovaný med od miestnych dodávateľov. Med je skvelý pomocník pri boji so zápalovými procesmi, preto túto masku na tvár odporúčame pri liečbe akné. Vysoký obsah fytonutrientov a enzýmov však pomáha pleti s prirodzeným obnovovacím procesom, takže ju pokojne môžete aplikovať aj na zrelú pleť s vráskami. Pleti prinavráti pružnosť a žiarivý, zdravý vzhľad.

K príprave dvoch dávok masky budete potrebovať:

  • Polovicu zrelého avokáda
  • 1 PL kvalitného včelieho medu
  • 1 ČL bieleho jogurtu

Ingrediencie zmiešajte kým nevytvoríte kašu. Tú aplikujte na pleť a nechajte pôsobiť 15-20 minút. Zmyte vlažnou vodou a jemne osušte prikladaním čistého uteráku. Voilá, mäkká, hebká a hydratovaná pleť – pripravená na ďalšiu starostlivosť. Pri pravidelnom používaní si všimnete ubúdanie akné a pevnejšiu pleť.

domáca maska na tvár

Maska na tvár so zeleným čajom

Zelený čaj je silný antioxidant, ktorý sa používal aj proti zápalom pri otvorených ranách. Posilňuje imunitu a skvele pomáha zvonku i zvnútra. Okrem pravidelnej konzumácie ho môžete použiť aj ako kľúčovú ingredienciu na domácu masku na tvár. Ideálny je najmä na problematickú a mastnú pleť.

K príprave budete potrebovať len sypaný zelený čaj (môžete rozstrihnúť čajové vrecúško a vysypať z neho čajové lístky) a pár kvapiek vody. Ingrediencie zmiešajte do pasty a naneste na pleť v krúživých pohyboch. Sústreďte sa predovšetkým na problematické oblasti, a nechajte zmes pôsobiť 15-20 minút. Tvár potom opláchnite vlažnou vodou a použite váš bežný denný krém.

Zelený čaj môžete využiť aj ako pleťovú vodu. Pri pravidelnom používaní pleť detoxikuje, vylieči zápal a zjemní vrásky. Okrem toho, antioxidanty obsiahnuté v zelenom čaji pomáhajú bojovať proti starnutiu pleti a chránia pred škodlivým UV žiarením.

To je ono! Jednoduché domáce masky na tvár, ktorých účinky uvidíte čoskoro. Neváhajte a vyskúšajte ich.