Šport

Jaké cviky na doma vám dokáží zpevnit postavu?

Před letem se každý z nás snaží udělat něco pro své zdraví a postavu. Běháme, cvičíme, hrajeme různé pohybové hry, a to vše jen proto, abychom v plavkách vypadaly dobře. Shodit nějaké to kilo nikdy není na škodu, ale někdy to jde jen velmi těžko. Může za to naše motivace. Ačkoli cvičit začneme, zpravidla dlouho nevydržíme a už po pár dnech to vzdáváme. Častokrát ani nevíme, jak bychom měli správně cvičit. Nemusíte chodit do fitness centra. I obyčejné cviky na doma dokážou člověka pořádně potrápit a zároveň ho dostat do super formy. 

Cviky na doma s vlastní váhou jsou velmi efektivní

Oblíbené cviky na doma s vlastní váhou
Typy na cviky doma s vlastní váhou

Přesně tak! K cvikům na doma s vlastní váhou totiž nepotřebujete žádné nářadí. Skvělou zprávou je, že takové cvičení je možné provádět kdekoliv. Ačkoli i během polední přestávky ve vaší práci. Ideálem je však vyhradit si hodinku během dne, kdy se budete věnovat cvikům na doma s vlastní váhou. Začněte zlehka. Mezi velmi efektivní cviky patří kliky, dřepy, můstek, výpad či různé variace Plank. Na začátku se neorientujte na počet opakování. Mnozí začátečníci mají totiž tendenci počet opakování prohnat, druhý den se nemohou postavit z postele, a to jejich výrazně demotivuje. Zkuste místo toho sledovat svou techniku. Naučte se, jak správně a efektivně cvičit. Pouze tak totiž dosáhnete požadované výsledky. Cviky na doma s vlastní váhou jsou jedny z nejúčinnějších, tak proč je nevyzkoušet na vlastní kůži?

Pokud vám vlastní váha nestačí, vyzkoušejte cviky na doma s činkou či Kettlebell

Po čase přijdete možná na to, že cviky na doma s vlastní váhou vám už nestačí a potřebujete nějaké závaží. Na výběr je hned několik druhů. Velmi praktickým a užitečným pomocníkem při cvicích na doma bývá expander nebo krátká natahovací guma. Tuto gumu můžete využít nejen doma, ale například i při venkovním cvičení. Další možností je přidat ke cvikům závaží v podobě lehčích činek či kettllebellu. I zde platí, že byste to s váhou ani počtem opakování neměli přehnat. Začněte zlehka a postupně opakování a intenzitu cvičení zvyšujte. Vše o efektivních cvicích na doma najdete na web stránce https://inlive.cz/.