Varenie a pečenie

Kryštálový cukor do jedál aj nápojov

S cukrom ako takým sa nám spája mnoho príjemných spomienok. Už odmalička sme dostávali sladkosti na narodeniny, meniny či Mikuláša. Sladkosťami nás odmeňovali aj keď sme spravili niečo dobré. S cukrom sa tiež spájajú všetky sviatky, pretože sa na ne pečú sladké koláče. Chutný kryštálový cukor, alebo iný cukor sa pridáva do koláčov na Vianoce, Veľkú Noc, rôzne rodinné oslavy, svadby a iné slávnosti. Jednoducho cukor je všade okolo nás, a každý z času na čas „zhreší“, alebo jednoducho je na sladké. Cukor našim chuťovým pohárikom jednoznačne chutí. Kryštálový cukor má sto percentne každá domácnosť vo svojej kuchyni.

Kryštálový cukor je najbežnejší typ cukru

Kryštálový cukor patrí medzi najdostupnejšie cukry vôbec. V každom supermarkete či menšom obchodíku ho zaručene nájdeme. Väčšinou býva balený v 1 kg baleniach, ale nájdeme ho samozrejme aj v hygienickom balení či v kockovom balení. Jednotlivé domácnosti s ním hospodária po svojom. kryštálový cukorNiekto si dá do čaju aj 2-3 lyžičky kryštálového cukru a niekto ani jednu. Dobrou vlastnosťou kryštálového cukru je, že sa len tak ľahko nepokazí. Ak ho máte umiestnení na suchom a tmavšom mieste máte vyhratá. Dobre tiež urobíte, ak kryštálový cukor dáte do uzatvárateľnej nádoby, kde sa nedostane vzduch. Kryštálový cukor sa dá použiť do jedál, sladkých pochutín či na prípravu nápojov. Každý z nás už vyskúšal ocukrenú kávu alebo čaj, niektorí aj napríklad Mojito, kde si okraje pohára efektne pocukrované kryštálovým cukrom. S kryštálovým cukrom a citrónom sa dá pripraviť aj super letná citrónová limonáda. Kryštálový cukor sa hodí do všetkých typov koláčov, tort alebo do piškótového cesta. Kryštálový cukor sa dá využiť aj na prípravu slaného karamelu. Jednoducho s využitím kryštálového cukru máte neobmedzené možnosti.  

Kryštálový cukor je aj cenovo dostupný

Kryštálový patrí medzi typ cukru, ktorý je pre viaceré domácnosti najdostupnejší. Oproti iným cukrom (BIO, hnedému, ovocnému či hroznovému cukru) má zaručene najlepšiu cenu. Kryštálový cukor sa vyrába z cukrovej trstiny a bielu farbu získava vďaka rafinovaniu.

Kryštálový cukor pre nás vyrábajú Slovenské cukrovary, známe tiež pod značkou Korunný cukor. Tieto slovenské cukrovary majú sídlo v Seredi. S výrobou kryštálového a iného cukru majú bohaté skúsenosti a vyše 100 ročnú tradíciu.