Služby Stavebníctvo

Montáž plávajúcej podlahy rozhoduje o jej kvalite

Prvou voľbou zákazníkov pri výbere podlahy do bytov či rodinných domov je ešte stále plávajúca podlaha. Prečo je to tak? Dôvodov je viacero. Prvým dôvodom je široká ponuka dekorov. Pri voľbe dreveného dekoru, je plávajúca podlaha častokrát na nerozoznanie od skutočného dreva. Oproti drevu však plávajúca podlaha vyniká svojou prijateľnou cenovou dostupnosťou. Za cenu priemerného dreva či vinylu môžete získať najvyššiu radu plávajúcich podláh. K veľkým plusom patrí aj nenáročná údržba plávajúcej podlahy. Ak patríte k tým, ktorí sa tiež rozhodli pre plávajúcu podlahu, nezabudnite dať veľký dôraz aj na jej montáž. Pretože, aj pri cenovo a kvalitatívne najvyššej rade podlahy, je práve montáž plávajúcej podlahy faktorom, ktorý rozhodne o tom, či a koľko rokov podlaha vydrží a ako vám bude slúžiť. Môžete si dopriať najdrahšiu podlahu, ak však podceníte jej montáž, odrazí sa to po čase na jej kvalite. A nikto z nás netúži po vŕzgajúcej či rozchádzajúcej sa podlahe. 

Na čo myslia majstri podlahári?

Montáž plávajúce podlahy a jej proces
Cena montáže plávajúcej podlahy

Dlhoročná prax a tisícky štvorcových metrov položených plávajúcich podláh. To robí z majstrov podlahárov skutočných majstrov. Na čo myslia predtým, než sa pustia do samotnej montáže? Ešte pred kladením podlahy si pozrú, ako do miestnosti dopadá slnečné svetlo. Podľa dopadu svetla potom volia smer ukladania podlahy. Pokládka podlahy sa začína poväčšine v ľavom rohu. Pri vyberaní jednotlivých dosiek odporúčajú majstri vyberať ich z rôznych škatúľ balenia a zmiešavať ich navzájom. Takéto vychytávky, a mnoho iných, majú už skúsení majstri v malíčku. Aby ste mali záruku, že vaša podlaha vám bude slúžiť desiatky rokov, je potrebné dbať aj na kvalitu montáže podlahy. Zverte ju preto do rúk odborníkov.

Montáž plávajúcej podlahy od profesionálov

Montáž plávajúcej podlahy si totiž vyžaduje zručných majstrov a zodpovedný prístup. Aj keď na internete nájdete nespočetne množstvo návodov či videonávodov na to, ako správne urobiť pokládku plávajúcej podlahy, nie je to činnosť pre víkendových majstrov. Každé pochybenie pri montáži plávajúcej podlahy sa potom takmer s istotou prejaví po čase užívania podlahy a vy až vtedy uvidíte, ako dôležitá je samotná pokládka podlahy. Aby ste eliminovali riziká potreby budúcich opráv podlahy, zverte montáž plávajúcej podlahy profesionálom, ktorí majú za sebou dlhoročné skúsenosti a stovky spokojných zákazníkov. Nájdete ich aj na stránke https://www.majster-podlahar.sk/.