Podnikanie

Nákup cez internet – bezpečnosť na prvom mieste

Nakupovanie cez internet sa stáva veľkým fenoménom. Aj keď ešte stále prevažujú nákupy v kamenných predajniach, internetová kúpa začína naberať na svojej popularite. Prináša so sebou viacero výhod, preto je rastúca popularite skutočne namieste. Rýchlosť, široká ponuka sortimentu, čas a pohodlnosť – to všetko dokonale vystihuje nákup cez internet. Dôležitá je však aj bezpečnosť kupujúceho, ktorú netreba podceňovať. Ako nakupovať tak, aby ste sa vyhli nepríjemnostiam?

Zásady bezpečného nákupu cez internet

Nákup cez internet z pohodlia domova
Výhody nákupu cez internet

S rozmachom internetového nákupu sa začínajú objavovať aj mnohé spoločnosti, ktoré zákazníkov zavádzajú a tí na svoju nevedomosť doplatia. Základom nákupu cez internet je mať dostatok informácií, a to hlavne o predávajúcom. Obchodník by mal mať na svojej internetovej stránke zverejnené základné informácie, akými sú adresa, kontaktné údaje a identifikačné údaje predávajúceho. Čím viac informácií má predajca zverejnených, tým lepšie pre vás. Spoľahlivý internetový obchod by mal mať tiež zverejneného aj prevádzkovateľa, na ktorého sa v prípade núdze môžete tiež obrátiť. Nenechajte sa tiež oklamať ani výhodnými cenovými podmienkami. Ani ten najlacnejší tovar nemusí byť zárukou správnej kúpy. Ak sa vám zdá cena príliš nízka a viac menej nereálna, nákupu z takéhoto obchodu sa na kilometre vyhnite. Je veľmi pravdepodobné, že sa jedná o podvodníkov. Nízka cena tiež môže byť nastavená aj z dôvodu nefunkčnosti, prípadne obmedzenej funkčnosti výrobku. Vyberte si radšej taký e-shop, ktorý má dostatok referencií aj na úkor vyššej ceny. K referenciám sa už bežne dostanete aj na internete. Dôležitou súčasťou kúpnej zmluvy sú platobné a reklamačné podmienky a odstúpenie od zmluvy. Zo zákona je určená lehota, počas ktorej máte možnosť od zmluvy odstúpiť alebo si nechať uplatniť nárok na reklamáciu tovaru.

Nákup cez internet a doručenie

je aj doručenie zásielky. Predávajúci môže pri doručovaní zásielky kupujúcemu využívať rôzne spôsoby doručenia. Tie majú na stav, v akom vám bude zásielka doručená, výrazný vplyv. Ak budete zásielku od doručovateľa preberať, v prvom rade si skontrolujte jej neporušenosť. Prevezmite vždy len neporušenú zásielku! Ak vám zásielka dorazí poškodená, okamžite kontaktujte predávajúceho, ktorý sa bude snažiť vzniknutý problém okamžite napraviť.

Nákup cez internet je bezpečným vtedy, ak sa aj samotný kupujúci správa zodpovedne. Ak si aj chcete byť istí tým, že nakupujete správne a hlavne bezpečne, navštívte stránku https://dociela.sk/, kde nájdete množstvo zaujímavých informácií o internetovom nakupovaní.