E-shopy

Prírodné vonné sviečky – krásny, príjemný a účelový doplnok do domácnosti

Sviečky nás sprevádzajú odpradávna. Už starí Egypťania používali na svietenie olej s namočenou textíliou. Neskôr sa začal používať kravský alebo ovčí loj a veľrybí tuk. Tie síce plnili svoju základnú funkciu ale neuveriteľne zapáchali. Neskôr sa začali sviečky vyrábať z včelieho vosku. Ten bol na ich výrobu vynikajúci ale priveľmi drahý. Takže si ho mohli dovoliť len vysoko postavení. Neskôr sa do sviečok začal pridávať parafín. Práve parafín zabezpečil, že sviečky prestali zapáchať a nedymili. Postupom času sa sviečky začali vyrábať na relaxačné účely. Sú považované za veľmi pekný darček pre každého bez ohľadu na vekovú kategóriu. Do sviečok boli pridávané rôzne vonné oleje takže po ich zapálení sviečka krásne vonia. Prirodne vonne sviecky sú v súčasnosti vyrábané aj ako ekologický a zdravotne nezávadný výrobok. Niektoré spoločnosti dokonca recyklujú obal v ktorom sa prírodné vonné sviečky nachádzajú a opakovane ich do neho plnia. Práve takéto sú sójové sviečky. Počuli ste už o nich?

Vyrábané ručne, s láskou

Prirodne vonne sviecky v rôznych farbách
Ekologicky vyrábané prírodné vonné sviečky

Sójové sviečky sú prírodné vonné sviečky vyrábané ručne kus po kuse. V týchto sviečkach nie je žiadny parafín, ktorý by citlivým osobám mohol spôsobiť zdravotné problémy. Začali sa vyrábať pred zhruba dvomi desaťročiami. Sú vyrábané z ekologických materiálov, esenciálnych prírodných vonných zložiek, ktoré zabezpečujú ich zdravotnú nezávadnosť. Do sójového vosku sa pridávajú podľa druhu sviečky rôzne bylinky, korenie, sušené ovocie, ktoré spolu zabezpečia krásnu a príjemnú súhru vôní. Zároveň aj krásne vyzerajú. Na výber sú naozaj najrôznejšie kombinácie vôní.

Sviečka na každú príležitosť

Od zapálenia prvej sviečky po súčasnosť prešli tisícky rokov. Aj napriek tomu, že v súčasnosti vieme získavať zdroj svetla rôznymi spôsobmi, sviečky sa stále tešia veľkej popularite. Najmä prírodné vonné sviečky sú využívané pre spríjemnenie ťažkého dňa, počas relaxu vo vani alebo pri chvíľach vo dvojici. Sú ideálnym darčekom pre každého. Plamienok sviečky ostáva stále niečím krásnym a výnimočným pre každého d nás. V prípade, že chcete urobiť radosť sebe alebo niekomu blízkemu, navštívte nasledujúcu adresu a objednajte si výnimočnú, krásnu a bylinkami, ovocím či korením  prevoňanú prírodnú vonnú sviečku: https://www.euphora.eu/