Technika

Viete, aké príslušenstvo budete k vášmu elektrickému rozvádzaču potrebovať?

Každý rodinný dom, bytový dom, firma, či jednoducho povedané spravidla každá budova, potrebuje mať elektrický rozvádzač, na základe ktorého si dokážete regulovať elektrinu vo vašom priestore. Bez elektrického rozvádzača by ste elektrickú energiu určite nemali. Viete však aké príslušenstvo budete potrebovať k tomu, aby ste elektrický rozvádzač mohli mať? V tomto článku vám priblížime, čo všetko je potrebné k samotnému elektrickému rozvádzaču.

Umiestnenie elektrického rozvádzaču

Elektrický rozvádzač a jeho bezpečnosť
Výkonnosť elektrického rozvádzača

Vo vašom byte, či dome, či v kancelárii máte elektrickú energiu, ktorú dennodenne využívate. Ak sa niečo stane, a vypadne vám elektrika, idete ku skrinke, v ktorej máte poistky od vášho bytu, domu, či kancelárie a poistky si jednoducho nahodíte. Z toho nám vyplýva, že elektrický rozvádzač musí byť na mieste, ktoré je ľahko dostupné, aby sa k nemu mohol dostať hocikto, či už aby napravil vypadnuté poistky, alebo zabránil väčšej škode napríklad pri požiari a podobne. V panelových domoch, má väčšina bytov elektrický rozvádzač na chodbe, niektoré byty majú elektrický rozvádzač priamo v byte. Pri rodinných domoch sa odporúča mať elektrický rozvádzač umiestnený na dobre dostupnom mieste. V tomto prípade, teda v prípade, že k elektrickému rozvádzaču sa vie dostať viac ľudí, je potrebné aby bol elektrický rozvádzač správne a dobre označený, tak aby každý, kto do tejto skrinky pôjde, vedel, že ide o elektriku. Takéto skrine s elektrikou sa označujú samolepkami, ktoré upozorňujú na to, že ide o hlavný vypínač, hlavný istič, alebo že ide teda o elektrinu a podobne. Ide teda o bezpečnostné značenia, ktoré sú na skriniach s elektrickou energiou skutočne dôležité. Takéto nálepky dostanete kúpiť aj v lepších papiernictvách. Rozvodová skriňa môže byť chránená aj kľúčom, teda aby sa k nej nemohol dostať úplne každý, napríklad malé dieťa, teda ak ju máte umiestnenú tak, že by sa k nej mohla dostať aj osoba, ktorá nie je ešte pripravená na to, aby prišla do kontaktu s elektrickou energiou, ochráňte skriňu kľúčom, ktorý však bude umiestnený v blízkosti skrine.

Čo ďalej potrebujeme k elektrickému rozvádzaču?

Okrem bezpečnostných prvkov, ktoré sme spomínali vyššie v článku, budete potrebovať ešte aj rôzne kryty a záslepky, prechodky, tesnenia, panely, či prvky podstavca. Ak máte záujem o všetky tieto komponenty k elektrickému rozvádzaču, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://www.legrand.sk/