Domácnosť E-shopy Technika

Znáte tento trik? Mytí oken nebylo nikdy jednodušší

Mytí oken je jedna z nejnáročnějších činností, které se úklidu týkají. Možná jste ani netušili, ale mytí oken je činnost, při které se spaluje nejvíc kalorií co se úklidu týče. Pokud nemáte v oblibě mytí oken, protože ať se jakkoliv snažíte, stále vám zůstanou šmouhy, máme pro vás jednoduchou radu, díky které si mytí oken usnadníte.

Mytí oken je zdraví prospěšné a také nenáročné pokud víte jak na to

Mytí oken krok po kroku
Způsoby jak si usnadnit mytí oken

Ano, mytí oken je fyzicky náročné, pokud máte v bytě dvě okna, ale deset oken na rodinném domě, zapotíte se tak jako tak. Při mytí oken zapojujete spoustu svalů, takže při této činnosti spalujete spoustu kalorií. Pokud myjete okna, má to takový efekt jako kdybyste makali v posilce, a to se vyplatí, ne? Pokud však tuto činnost neradi vykonáváte, protože vaše okna nejsou tak čistá a naleštěná jako byste si přáli, nezoufejte, pravděpodobně jste dělali pouze jednu základní chybu, a to že jste nepoužívali ocet. Ano, pokud při mytí oken použijete ocet, vaše okna budou čistá a naleštěná a to, aniž byste museli ručně a namáhavě okna drhnout. Jak na to? Mytí oken pomocí octa není vůbec náročné, jednoduše okno umyjete jak běžně myjete a poté ho celé přetřete hadrem, který je namočený v octě, ocet neohříváte ani nijak jinak neupravujete či nedoplňujete. No není to jednoduché? Určitě tento trik vyzkoušejte a už nikdy se nebudete muset dívat na okna, která mají šmouhy.

Zázračný ocet je největším domácím pomocníkem

Kromě toho, že umíte ocet použít k mytí oken, umíte jej použít i jinde v domácnosti, například pokud chcete odstranit vodní kámen. Na vodní kámen je ocet určitě číslo jedna, jedna láhev octa nestojí mnoho peněz, a oproti čistícím prostředkům je její cena zanedbatelná. Ocet má své využití i při praní, ženky domácí ho používají místo pracích prostředků a neumí si prádlo vypráno v octě vynachválit. Pro více zajímavých článků o domácnosti, o radách jak si usnadnit práci či jiných zajímavých tématech se určitě obraťte na internetové stránky společnosti https://blog.homeandcook.cz/