Zdravie

Zubní kazy jsou odrazem našeho životního stylu

Zubní kaz představuje onemocnění ústní dutiny, s kterým se setkáváme nejčastěji. Trpí jím každý druhý člověk. Alarmujícím je však to, že polovina lidí, kterou toto onemocnění trápí, své zubní kazy neléčí. Neléčené zubní kazy jsou však velkou hrozbou nejen pro náš chrup, ale i celkové zdraví. Zubní kaz ne vždy bolí. Rozpoznejte jeho příznaky včas a zabraňte tak tomu, aby vám způsobil v životě nepříjemnosti.


Zubní kaz – podchyťte jeho vznik včas

 

 Zubní kaz lze léčit
Léčba zubního kazu

Zdravé zuby a dásně jsou výsledkem včasné prevence a pravidelné zubní hygieny. Mnoho lidí má však s dodržováním těchto dvou věcí značný problém. Zdraví ústní dutiny ovlivňuje i životní styl a to, co konzumujeme. Některé potraviny jsou zdrojem nákazy a zubním parazitům díky jejich konzumaci vytvoříme ideální podmínky na přežití. Vznik zubního kazu pozitivně ovlivňuje i cukrovka. Nejlepší prevencí před jeho vznikem je minimalizovat všechny příčiny, díky kterým existuje riziko jeho vzniku. Prevence začíná již v předškolním věku. Již u dětí navštěvujících základní školu se setkáváme s častým výskytem zubního kazu. Pokud se chceme vyhnout v případě dětí problémům se zuby, už od mala bychom je měli vést k důslednosti v dodržování zubní hygieny a naučit je, aby si na zdraví své ústní dutiny dali skutečně záležet. Zubní kaz bolí pouze pokud infekce zajde příliš daleko. Je prokázána souvislost mezi vznikem zubního kazu a následným onemocněním některých orgánů v lidském těle. S neléčeným kazem lze spojovat i vznik některých onemocnění, najčatejšie postihujících játra, srdce, trávicí soustavu či plíce. Včasnou prohlídkou zubaře jeho vzniku zamezíme.


Pravidelné zubní prohlídky jsou důležité


Navštěvovat zubního lékaře bychom měli minimálně jedenkrát za rok. Pokud si však chcete být jisti, že je vše v pořádku, v zubní ordinaci se můžete objevit i vícekrát za rok. Zubař zdokumentuje stav vašich zubů a pokud není něco v pořádku, nasadí odpovídající léčbu. Zubní prohlídka je důležitá, protože dokáže odhalit i skryté onemocnění vašich zubů. Někteří lidé mají panický strach ze zubařů. Není se však čeho obávat, současná zubní medicína nám již nabízí i bezbolestné ošetření. Pokud si chcete být jisti, že péče o vaši zubní dutinu svěřujete do rukou skutečných odborníků, navštivte stránku https://duvodkusmevu.cz/, kde najdete kontakty na ty správné lidi.