Šport

Hokejové rukavice pre malých aj veľkých hráčov

Stať sa hokejistom či hokejistkou je snom mnohých malých chlapcov a sem tam aj dievčat. Už od mala môžu v televízore sledovať hokejové hviezdy na rôznych súťažiach akými sú NHL, KHL, majstrovstvá sveta alebo zimná olympiáda. Svoje hokejové idoly chcú nasledovať v svojom dospeláckom živote. Hokej je však veľmi náročná hra a byť dobrým hokejistom si vyžaduje veľa práce, času, úsilia a kvôli bezpečnosti hráča aj kvalitnú hokejovú výbavu. Hokejovú výbavu tvoria napríklad rukavice na hokej, hokejové korčule, chrániče celého tela a zubov a v neposlednom rade aj kvalitná hokejka. Zahnutie hokejky je pri pravákoch a ľavákoch rozdielne.  Vybrať však tú správnu veľkosť, tvar či strih napríklad hokejových rukavíc môže byť pre úplného lajka veľmi náročné. Ak aj vás zaujíma ako si správne vybrať hokejové rukavice pokračujte v čítaní nasledujúcich riadkov.

Tvar a materiál hokejových rukavíc

Hokejové rukavice sú neodmysliteľnou súčasťou hráča
Rukavice na hokej

Tvar, materiál, strih či veľkosť hokejovej rukavice je pri kúpe rozhodujúci. Každá ruka je individuálna a výber rukavíc, ktoré hráčovi dokonale sadnú treba vyberať trpezlivo a poriadne. V hokejových rukaviciach totiž hráč musí cítiť voľnosť okolo zápästia, mať cit na puku a taktiež by mali rukavice predísť nepríjemným zlomeninám prstov na ruke.  Vo všeobecnosti existujú tri strihy rukavíc a to skosený, anatomický a rovný strih. Skosený strih sa vyznačuje širším priestorom v oblasti prstov, čím má hráč väčšiu voľnosť pohybu a dokáže ľahšie ovládať hokejku. Anatomický strih sa prispôsobí každej ruke , dokonale sadne a tiež hráčovi prináša voľnosť pohybu. Pre širšie ruky sa hodí rovný strih, pretože prináša veľký priestor na pohyb prstov a tiež aj voľnosť zápästiu. Materiál, z ktorého bývajú hokejové rukavice najčastejšie vyrobené je nylon a syntetická koža. Tieto dva materiály totiž odvádzajú pot ešte lepšie ako klasická koža.  Výhody nylónového materiálu spočívajú napríklad v tom, že lepšie dýchajú a syntetická koža je odolná voči oterom. Veľkosť hokejových rukavíc sa delí na žiacke, juniorské alebo seniorské rukavice. Hokejové rukavice pre útočníkov, obrancov a brankárov sa vo svojich funkčných vlastnostiach líšia a každému prinášajú očakávané benefity.

O hokeji sa hovorí aj ako o najrýchlejšej hre na svete. Slovensko kedysi patrilo medzi elitu vo svete hokeja, avšak z roka na rok je to horšie a horšie. Je nevyhnutné, aby vyrástla profesionálna hokejová generácia, ktorá Slovensko opäť postaví na nohy. Ak vidíte vo svojom synovi talent, tak ho neváhajte podporiť. Kvalitnú hokejovú výbavu nájdete na www.hokejovekorcule.sk.